طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

انواع ورق هایگلاس

کابینت های مدرن از جمله کابینت هایی می باشند که امروزه بازار آن ها بسیار داغ است و طرفداران زیادی دارند. یکی از انواع کابینت های مدرن، کابینت های هایگلاس می باشد که از انواع ورق هایگلاس ساخته شده اند. همان طور که شما هم می دانید ظاهر خانه برای خیلی از افراد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. راه های مختلفی برای زیبا تر کردن ظاهر خانه وجود دارد. آشپزخانه از مهم ترین اجزای خانه می باشد که تاثیر زیادی بر ظاهر خودرو دارد و زیبایی آن برای افراد زیادی به خصوص خانم ها، حائز اهمیت می باشد.

طبیعتا کابینت های آشپزخانه در نگاه اول مورد توجه قرار می گیرند و به عبارتی می توان گفت که مهم ترین و اصلی ترین بخش آشپزخانه، کابینت ها هستند. امروز با توجه به پیشرفت صنعت کابینت سازی، انواع مختلفی از کابینت ها وارد بازار شده اند که یکی از آن ها، کابینت هایی با انواع ورق هایگلاس می باشند. برای این که با انواع ورق هایگلاس و مطالب دیگری مانند انواع ورق هایگلاس ترک، انواع ورق هایگلاس ایرانی، بهترین ورق هایگلاس ترک، بهترین ورق هایگلاس ایرانی، لیست قیمت ورق هایگلاس و … بیشتر و بهتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود که در ادامه هم همراه با کابینت سازی نف دکور بمانید.

لیست قیمت انواع کابینت آشپزخانه

انواع ورق هایگلاس ترک

پیش از آن که درباره انواع ورق هایگلاس و ویژگی هر کدام و مزایا و معایبش صحبت شود بهتر است بدانید که ورق هایگلاس چه ورقی است و با آن بیشتر آشنا شوید. ورق هایگلاس یک نوع ورق با مغزی ام دی اف می باشد که روکشی پلاستیکی را نیز دارا است. ساختار این نوع از ورق ها باعث می شود که خاصیت براق شوندگی زیادی داشته باشند و به همین دلیل نیز طرفداران زیادی دارند. کابینت های با ورق هایگلاس، همان طور که قبلا هم به آن اشاره شد از انواع کابینت های آشپزخانه می باشند که روکش براقی دارد و همچنین می توان گفت که از مقاومت نسبتا بالایی نیز برخوردار است. همچنین بهتر است بدانید که هایگلاس در لغت نیز به معنای درخشندگی زیاد می باشد.

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

یکی از سوالات پر تکرار در بحث انواع ورق هایگلاس ترک و…، تفاوت کابینت های هایگلاس و لمی گلاس می باشد. این نوع از کابینت ها شباهت های زیادی با هم دیگر دارند اما تفاوت آن ها در ساختارشان می باشد. کابینت های هایگلاس از ورقه هایگلاس و کابینت های لمی گلاس از ورقه لمی گلاس ساخته شده اند. کابینت های لمی گلاس دارای روکشی از جنس پی وی سی می باشند اما در کابینت های هایگلاس این گونه نیست چرا که روکش آن ها از جنس پلکسی گلاس می باشد.

کابینت های لمی گلاس قابل بازیافت هستند چرا که از نوعی پلاستیک قابل بازیافت تشکیل شده اند و می توان پس از مدتی آن ها را بازیافت نمود. از این رو می توان نتیجه گرفت که بر خلاف بسیاری از کابینت های دیگر، برای محیط زیست ضرری ندارد و به آن آسیبی وارد نمی کند. کابینت های هایگلاس ایرانی و همچنین ترکی انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی هر کدام از آن ها پرداخته شده است.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی انواع ورق ام دی اف ایرانی و خارجی

انواع ورق هایگلاس ایرانی

کابینت های هایگلاس ایرانی و ترکی در مدل های مختلف و همچنین رنگ های متنوع طراحی و تولید شده اند که می توان از انواع ورق هایگلاس ایرانی به موارد زیر اشاره نمود:

انواع ورق هایگلاس اکلیلی

یکی از انواع کابینت های هایگلاس، هایگلاس اکلیلی می باشد که بسیار پر طرفدار نیز هستند. این نوع از کابینت ها در رنگ های محدودی طراحی شده است که همان طور که از نام آن ها نیز پیداست دارای اکلیل می باشند. وجود این اکلیل ها ظاهر خاصی به این نوع از کابینت ها می دهد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که نور پردازی آشپزخانه نقش زیادی در دیده شدن این اکلیل ها دارد. کابینت های هایگلاس اکلیلی از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند که این موضوع مربوط به زیبایی زیادی که دارند، می باشد.

انواع ورق هایگلاس مات

از دیگر انواع کابینت های هایگلاس می توان به هایگلاس مات اشاره نمود که طرفداران خاص خود را دارد. این نوع از کابینت ها نیز در رنگ های مختلفی طراحی شده اند که البته پر استفاده ترین رنگ در آن ها رنگ سفید می باشد. همچنین در این نوع از کابینت ها از طراحی دو رنگه نیز استفاده می شود که می تواند جذابیت خاصی به آن ها بدهد.

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

انواع ورق هایگلاس براق

مورد بعدی را می توان به کابینت های هایگلاس براق اختصاص داد. همان طور که از اسم آن ها نیز مشخص می باشد، این نوع از کابینت ها بسیار براق و شفاف هستند. به مانند کابینت های هایگلاس مات، رنگ سفید پر استفاده ترین و معروف ترین رنگ در بین این نوع از کابینت ها می باشد. اما بهتر است بدانید که هایگلاس های براق در رنگ های بسیار متنوعی مانند مشکی، خاکستری، قهوه ای و … طراحی می شود که هر کدام از آن ها می توانند ظاهری خاص و جذاب را با آشپزخانه بدهند. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود یکی از انواع این رنگ ها را انتخاب نموده و برای آشپزخانه خود به کار ببرید.

انواع ورق هایگلاس با روکش پلی گلاس

کابینت های با روکش پلی گلاس زیر مجموعه کابینت های با ورقه هایگلاس می باشند که شباهت های زیادی با هم دارند اما اگر بخواهیم تفاوت آن ها را بدانیم، می توان گفت که کابینت های با روکش پلی گلاس از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار می باشند که همین موضوع روی قیمت آن ها نیز تاثیر می گذارد و نسبت به هایگلاس های دیگر، قیمت بالاتری دارد.

بهترین ورق هایگلاس ترک

حال که درباره انواع ورق هایگلاس و ویژگی هر کدام از آن ها صحبت شد و با آن ها آشنا شدیم، بهتر است بدانیم که استفاده از ورق هایگلاس چه مزایا و همچنین چه معایبی را به همراه خود خواهد داشت. در ابتدا با مزایای استفاده از بهترین ورق هایگلاس ترک و یا ایرانی شروع می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع روکش های کابینت ام دی اف

مقاومت بالا در برابر رطوبت: یکی از مزایای استفاده از انواع ورق هایگلاس مقاومت بالای آن ها در برابر رطوبت می باشد. کابینت های هایگلاس با توجه به ساختاری که دارند و روکشی که در آن ها به کار رفته است در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و می توان گفت که در این مورد از کابینت های ام دی اف بسیار بهتر می باشند. مقاومت این نوع از کابینت ها در برابر رطوبت تا زمانی جواب گو خواهد بود که روکش به کار رفته در آن ها آسیب ندیده باشد. در صورتی که روکش آن ها به هردلیلی آسیب ببیند دیگر مقاومتی در برابر رطوبت نخواهند داشت.

درخشندگی بالا: مهم ترین و اصلی ترین مزیت انواع ورق هایگلاس درخشندگی بالا آن ها می باشد. همین موضوع نیز اصلی ترین دلیلی است که افراد زیادی این نوع از کابینت ها را انتخاب می کنند. همام طور که این نوع از کابینت ها به درخشندگی زیادی معروف هستند، به همان اندازه نیز ممکن است در معرض لکه های کثیف قرار بگیرند که به این نکته نیز باید توجه کافی را داشت.

دوام و ماندگاری بالا: باید توجه داشت به همان اندازه که زیبایی یک کابینت مهم می باشد، کیفیت و ماندگاری آن نیز حائز اهمیت است. به طوری که حتی بسیاری از افراد اولویتشان ماندگاری و دوام کابینت ها می باشدانواع ورق هایگلاس از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار هستند که از بهترین مزیت های استفاده از این کابینت ها می باشد. ماندگاری بالا می تواند به صرفه جویی در هزینه تعمیر و موارد دیگر برای کابینت ها کمک کند.

طرح های متنوع و زیاد: همان طور که به آن اشاره شد این نوع از کابینت ها یعنی انواع ورق هایگلاس ایرانی یا انواع ورق هایگلاس ترک در طرح ها و مدل های مختلفی طراحی شده اند که دست شما را برای انتخاب باز می کند.می توان گفت که کابینت های هایگلاس در مقایسه با دیگر انواع کابینت ها مانند ام دی اف، دارای طرح ها و مدل های بیشتری می باشد. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود یکی از این طرح ها را برای آشپزخانه در نظر گرفته و آن را تهیه کنید.

منبع نور: انواع ورق هایگلاس یک منبع بسیار مناسب برای بازتاب نور می باشند. این موضوع می تواند یکی از مزیت های مهم این نوع از کابینت ها باشد چرا که با توجه به ساختاری که دارند، آشپزخانه ها را نورانی تر و زیبا تر می کنند.

قابلیت تعمیر با طرح خود کابینت: از دیگر مزیت های بهترین ورق هایگلاس ترک می توان به این مورد اشاره نمود که کابینت های هایگلاس قابلیت تعمیر با طرح و رنگ خود کابینت را دارند. در برخی از انواع کابینت ها، برای تعمیر باید کل کابینت عوض بشود چرا برخی از ورقه های آن دیگر در بازار وجود ندارند. اما در کابینت های هیگلاس این گونه نیست و می توان گفت که یکی از مهم ترین مزایای آن ها، همین مورد می باشد.

بهترین ورق هایگلاس ایرانی

همان طور که استفاده از بهترین ورق هایگلاس ایرانی و همچنین بهترین ورق هایگلاس ترک مزایایی را به همراه دارد، معایبی نیز دارد که در ادامه برخی از معایب استفاده از انواع ورق هایگلاس ایرانی معرفی شده اند:

امکان بالای وجود لکه: همان طور که اشاره شد، با توجه به این که این نوع از کابینت ها یعنی بهترین ورق هایگلاس ایرانی درخشندگی بسیار زیادی دارند، همین موضوع باعث می شود امکان ایجاد لکه و همچنین وجود خط و خش در آن نیز بالا برود. این موضوع می تواند بر روی تمیز کردن این کابینت ها نیز تاثیر بگذارد و این کار را کمی دشوار کند.

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

انواع ورق هایگلاس ایرانی و خارجی + لیست قیمت

ضد آب نبودن در صورت آسیب: روکشی که در انواع ورق هایگلاس ایرانی و انواع ورق هایگلاس ترک به کار رفته است می تواند مقاومت این نوع از کابینت ها را در برابر رطوبت و آب افزایش بدهد اما مشکل این است که در صورتی که به هر دلیلی این روکش ها آسیب ببینند، کابینت ها دیگر مقاومتی در برابر رطوبت نخواهند داشت.

لبه تیز: از دیگر معایب بهترین ورق هایگلاس ایرانی می توان به وجود لبه های تیز و برنده در آن اشاره نمود. این مشکل در دیگر کابینت ها نیز وجود دارد اما در کابینت های هایگلاس بیشتر می باشد. با توجه به این که عمل سنباده زنی و نرم کردن در ایم نوع از کابینت ها انجام نمی شود، کابینت های هایگلاس از لبه های تیز و برنده برخورد دار هستند که می تواند خطرناک باشد و باعث بریده شدن پوست شود.

یک طرفه بودن ورقه ها: در برخی از آشپزخانه ها این امکان وجود دارد که کابینت از هر دو طرف دید داشته باشد. در صورتی که از انواع ورق هایگلاس استفاده شده باشد، باید هر دو طرف آن را با ورق هایگلاس بپوشانید چرا که ورقه های این نوع از کابینت ها یک طرفه می باشند. این موضوع افزایش ضخامت کابینت را نیز به همراه خود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: کابینت وکیوم چیست؟

وجود جنس های نا مرغوب: با توجه به جنس های نامرغوبی که در بازار وجود دارد، این موضوع بر روی لیست قیمت ورق هایگلاس و کیفیت این نوع از کابینت ها تاثیر می گذارد. جنس های نا مرغوب از کیفیت پایینی برخوردار هستند که از ایم ماندگاری و دوام پایینی نیز دارند. بهتر است برای تهیه انواع ورق هایگلاس دقت کافی را به خرج داده و از کیفیت آن ها مطمئن شوید تا مجبور نباشید هزینه های دیگری برای تعمیر و ترمیم آن ها در آینده پرداخت کنید.

لیست قیمت انواع ورق هایگلاس

امید است مطالب بیان شده در طی بحث انواع ورق هایگلاس و مطالب دیگری از جمله انواع ورق هایگلاس ترک، انواع ورق هایگلاس ایرانی، بهترین ورق هایگلاس ترک، بهترین ورق هایگلاس ایرانی، لیست قیمت ورق هایگلاس و … به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح آگاهی شما برای انتخاب هر چه بهتر این نوع از کابینت ها موثر بوده باشد. قیمت ورق هایگلاس را نمی توان به صورت دقیق و مشخص تعیین نمود چرا که به مانند سایر کابینت ها به موارد مختلفی از جمله نوع آن و کیفیت هر کدام بستگی دارد.

برای اطلاع بیشتر از لیست قیمت ورق هایگلاس به شما توصیه می شود که به سایت نف دکور که یکی از بهترین و با سابقه ترین مراکز فروش کابینت می باشد، مراجعه بفرمایید و از مشاوران این مجموعه که همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشند، مشورت های لازم را بگیرید تا بتوانید در انتخاب کابینت مد نظر خود بهتر عمل کنید.

ارسال یک نظر