طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

آیا از تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس اطلاعی دارید؟. آیا می دانید قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس چقدر است؟. همان گونه که احتمالا مستحضر هستید، کابینت های آشپزخانه ها هم انواع و اقسام مختلفی دارند و در دنیای امروزه شما برای انتخاب کابینت برای آشپزخانه منزل تان تنها یک گزینه پیش رو ندارید. اما نکته ای که در مورد کابینت های آشپزخانه ها وجود دارد این است که این انواع و اقسام کابینت ها هر کدام از مشخصات و ویژگی های خاص، و مزایا و معایبی مشخص برخوردارند. از همین رو به شما توصیه می شود که پیش از خرید کابینت برای خانه تان اطلاعات کاملی درباره انواع کابینت ها جمع آوری کنید و از تفاوت آن ها با یکدیگر هم مطلع باشید. در ادامه بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس هم همراه بهترین کابینت سازی نف دکور بمانید تا بیشتر در مورد موضوعاتی مثل قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس و تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس و… اطلاعات جمع آوری کنید.

کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس را با صحبت درباره تعریف هر کدام از آن ها شروع می کنیم. در قدم اول به کابینت لمی گلاس می پردازیم. یک برند ترکیه‌ای برای اولین بار نوعی ورق‌ ام دی اف باکیفیت، شفاف، براق و با درخشش فوق‌العاده زیاد به نام لمی گلس (lamigloss) تولید کرد. لمی گلاس در دسته کابینت‌های گلاس و براق جا می‌گیرد وهم‌خانواده‌ی پلی گلاس‌ها است. ام دی اف لمی گلاس بیشتر برای طرح‌ها و دکورهای مدرن استفاده می‌شود. کابینت های‌گلاس هم خانواده این کابینت به حساب می آید. ورق لمی گلاس در واقع ورقی با مغزی ام دی اف است که با روکش PVC پوشانده شده است و خاصیت ضدآب دارد. تراکم بالای این نوع ام دی اف باعث می‌شود استحکام و مقاومت زیادی داشته باشد. کابینت لمی گلاس با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت کابینت ام دی اف و ممبران

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

اما در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس و در مورد کابینت پلی گلاس هم باید گفت که یکی از بهترین و مقاوم‌ترین انواع کابینت‌های آشپزخانه هایگلاس براق، کابینت پلی گلاس است. این نوع از کابینت‌ها دارای سطحی بسیار شفاف هستند و روکشی صیقلی و براق دارند. ورق پلی گلاس نوعی MDF با روکشی خاص است که مقاومت و شفافیت بالایی دارد.

دلیل شفایت زیاد این ورق استفاده از روکش ملامینه مرغوب و همچنین لایه ای از جنس پلی استر براق بر روی ورق ام دی اف ساده است. از نظر دسته بندی این مدل کابینت در مجموعه کابینت های مدرن با طراحی ساده قرار می گیرد و دقیقاً در مقابل کابینت کلاسیک با منبت های چوبی و طراحی شلوغ قرار می گیرد. برای استفاده از هر کدام از کابینت های پلی گلاس و لمی گلاس در منزل تان، می توانید با پرداخت قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس، و از طریق وبسایت دکور اقدام نمایید.

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

اما نوبتی هم که باشد نوبت آن است که بحث اصلی مقاله، یعنی تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس بپردازیم. این کار را هم با معرفی مزایا و معایب کابینت های پلی گلاس و لمی گلاس شروع می کنیم. در قسمت پایینی مزایا و معایب کابینت پلی گلاس و مزایا و معایب لمی گلاس را با هم نظاره می کنیم.

مزایای کابینت لمی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس:

 • در مورد مزایای لمی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس باید بدانید که طراحی و ساخت کابینت lamigloss به گونه ای می باشد که تمام بخش های آن، حتی لبه ها از ورق ام دی اف بوده و به همین دلیل امکان نفوذ نم و رطوبت در آنها بسیار کم است.
 •  روکش PVC به کار رفته در این کابینت ها کاملا در برابر نم، رطوبت، خراش و ضربه و حرارت مقاوم است.
 •  تنوع رنگ در این کابینت ها بسیار زیاد بوده و متناسب با هر نوع سبک دکوراسیون می توان نمونه های متعددی را انتخاب نمود.
 • تنوع در طرح های این کابینت ها زیاد می باشد و در انواع مختلف طرح های یکدست (solid)، متالیک (Uni metalics) و طبیعی و خاص اجرا میشوند.
 •  تابش مستقیم نور خورشید بر این کابینت ها منجر به تغییر در رنگ آنها نخواهد شد.
 •  پلاستیک استفاده شده برای ساخت ام دی اف کابینت لمی گلاس قابل بازیافت می باشد و به محیط زیست آسیبی وارد نخواهند کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

معایب کابینت لمی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس:

 • در مورد معایب لمی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس باید بدانید که اگر طرفدار پر و پا قرص کابینت‌های براق هستید باید مراقب باشید که به راحتی خش نیفتند. متاسفانه این کابینت‌ها اگر ضربه ببینند ظاهر نازیبایی برای آشپزخانه‌ی شما ایجاد می‌کنند و به دلیل شفافیتی که دارند بیش‌تر از ام دی اف‌های مات یا کابینت‌های معمولی توجه شما را جلب می‌کنند.
 • کابینت‌های لمی گلاس به دلیل سطح صیقلی خود بازتاب نور بیش‌تری دارند بنابراین لکه‌ها روی آن‌ها خیلی راحت‌تر دیده می‌شوند و شما مجبورید خیلی سریع و زود به زود لکه‌ها را پاک کنید وگرنه از زیبایی آشپزخانه می‌کاهند.
 • کلا کابینت‌های براق مانند لمی گلاس نسبت به کابینت‌های معمولی و ساده گران تر هستند. مخصوصا اگر آشپزخانه بزرگی دارید سعی کنید بودجه خود را در نظر بگیرید تا در میان کار با کمبود بودجه مواجه نشوید. اگر نمی‌خواهید برای کابینت‌های خود خرج زیادی کنید از خرید کابینت‌ لمی گلاس خودداری کنید.

مزایای کابینت پلی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس:

 • در مورد مزایای پلی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس باید بدانید که پلی گلاس مقاومت بالایی در برابر نور خورشید دارد.
 • مواد شوینده‌ای مثل پاک کننده‌های آشپزخانه، الکل و سرکه به این نوع کابینت آسیبی نمی‌رسانند.
 • پلی گلاس در برابر تغییرات دمایی مقاوم است و هیچ تغییر رنگی نمی‌دهد.
 • ورق‌های پلی گلاس طوری ساخته می‌شوند که هم‌زمان هم براق دیده می‌شوند و هم مات.
 •  وزن ورق‌های پلی گلاس نسبت به سایر ام دی اف‌ها کمتر است و درکل یک کابینت سبک به‌حساب می‌آید.
 •  اگر یک آشپزخانه‌ی کوچک و جمع‌وجور دارید و خیلی دل‌تان می‌خواهد کمی بزرگ‌تر و جذاب‌تر نشانش بدهید، بهتر است به این نوع کابینت فکر کنید.
 • کابینت‌های براق و البته رنگ روشن، فضای آشپزخانه را هم بزرگ‌تر و هم دلبازتر نشان می‌دهند.
 •  پلی گلاس از موادی ساخته می‌شود که کاملاً با محیط‌زیست سازگار است و بعدها به چرخه‌ی بازیافت برمی‌گردد.
 • این نوع کابینت در برابر نم و رطوبت مقاوم است و تا حد زیادی تاب و تحمل رطوبت و آب را دارد.
 • اگر خیلی اهل تنوع نیستید و بیشتر دل‌تان یک کابینت ماندگار و بادوام می‌خواهد، کابینت پلی گلاس را انتخاب کنید چون عمری طولانی و دراز دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت پلی اورتان

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

معایب کابینت پلی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس:

 • در مورد معایب پلی گلاس در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس باید بدانید که کابینت های پلی گلاس هنگامی که برش می خورند دارای لبه های تیزی می باشند. این لبه ها می توانند به شدت باعث آسیب دیدن افراد بشوند.
 • یکی از مشکلاتی که برای هر نوع از کابینت های براق از جمله پلی گلاس وجود دارد این است که این نوع از کابینت ها به سرعت لک می شوند و به طور مداوم باید آن ها را پاک کرد.
 •  به دلیل حساس بودن این ورقه ها ساخت و نصب این نوع از کابینت ها نمی تواند توسط هر کسی ساخته شود و باید به دست یک استادکار ماهر ساخته و نصب گردند.
 •  این نوع از ورقه ها و در نتیجه کابینت های ساخته شده توسط این ورقه ها به دلیل دارا بودن کیفیت بالا نسبت به انواع دیگر دارای قیمت بالاتری می باشند.
 • ورقه های پلی گلاس خارجی با انتخاب زیادی برخوردار نیستند و دارای محدودیت می باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت آماده

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

امید است مباحث عنوان شده در بحث تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس مثل کابینت پلی گلاس و لمی گلاس، قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس، قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس، تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس و… برای شما مفید و کاربردی بوده باشند. اما در مورد قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس باید گفت که با توجه به نوع ام دی اف مورد استفاده و برند تولید کننده چوب و کیفیت برش ورق و … قیمت هر متر مکعب از کابینت های گلاس متغیر بوده و قیمت مقطوع و ثابتی ندارد. لازم به ذکر است که تورم نیز یکی از عواملی است که در تعین قیمت هر متر مربع از کابینت در ایران بصورت مستقیم اثر گذار است و باعث افزایش ناگهانی قیمت کابینت در بازار کشور می‌شود.

با توجه به اینکه برند تولید کننده کابینت خود را از برند های خارجی انتخاب کنید و یا اینکه از ورق کابینت تولیدی برندهای داخلی استفاده کنید، قیمت تمام شده هر متر مربع کابینت های گلاس نیز متفاوت است. در نهایت اما به شما توصیه می شود که برای خرید و یا اطلاع از قیمت انواع کابینت های آشپزخانه، و موضوعاتی مثل تفاوت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس به سایت یکی از معتبر ترین و بهترین تولیدی های کابینت در تهران، یعنی سایت نف دکور مراجعه نمایید.

ارسال یک نظر