طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه به چه صورت است؟ اگر قصد چیدمان آشپزخانه خود را داشته باشید حتما نام کابنیت آشپزخانه دو طرفه را شنیده اید. اگر می خواهید در طراحی کابینت آشپزخانه بیشترین صرفه جویی در فضا را داشته باشید پیشنهاد ما به شما مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه می باشد. این مدل یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین روش ها برای چیدمان کابینت اشپزخانه می باشد که پس از چندین سال هنوز هم محبوبیت خاص خود را دارد.

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه برای کسانی است که فضای کافی ندارند. ممکن است برای شما هم سوال باشد که مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه به چه صورت است و اصلا به چه نوع چیدمانی کابینت دو طرفه گفته می شود. در این مقاله با نف دکور همراه ما باشید تا بتوانید اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید.

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه چیست؟

طراحی مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه یا موازی به این صورت است که کابینت‌ها بر روی دو دیوار رو به روی هم نصب می‌شوند و سایر لوازم ضروری آشپزخانه، مانند لوازم خانگی، اجاق گاز، سینک، یخچال و غیره، نیز در امتداد همین دیوارها قرار می‌گیرند و فضایی تقریبا راهرو مانند تشکیل می‌دهند. چیدمان کابینت آشپزخانه دوطرفه بسیار ساده است و دردسر طراحی کابینت‌های گوشه‌ای را ندارد. این مدل کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ استفاده می‌شود. کابینت آشپزخانه دو طرفه اولین بار در آشپزخانه‌ی کشتی‌ها استفاده شد و بعدها به خانه‌ها نیز راه یافت.

پرفروش ترین کابینت های آشپزخانه کدام است؟

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

طراحی کابینت آشپزخانه دو طرفه

اولین نکته در طراحی کابینت آشپزخانه دو طرفه این است که باید فضای کافی از نظر عرض برای قرارگیری کابینت را داشته باشید به این صورت که با قرار دادن کابینت ها روبروی هم بتوانید یک راهرو در آشپزخانه برای تردد ایجاد کنید. عموما آشپزخانه هایی که دارای تراس در انتهای آشپزخانه هستند از این مدل استفاده می کنند. برخی از موارد که در این طراحی می بایست در نظر داشته باشید به شرح زیر می باشد:

  • بین دو ردیف کابینت آشپزخانه حداقل یک و نیم متر فاصله را حفظ کنید تا برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید.
  • سعی کنید برای راحتی کار خود، اجاق گاز و سینک را در یک سمت قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای باز کردن درب کابینت‌ها وجود دارد و با مشکل رو به رو نمی‌شوید.

مزایای کابینت آشپزخانه دو طرفه

این چیدمان که به عنوان آشپزخانه موازی نیز شناخته می شود، برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ ایده عالی است. بین دو ردیف کابینت آشپزخانه فضایی برای رفت و آمد و کار کردن وجود دارد. درها و پنجره‌ها نیز می‌توانند در دو طرف دیگر آشپزخانه باشند. در واقع با این کار اگر انتهای آشپزخانه پنجره و یا تراس داشته باشید می توانید نور کافی را نیز در اشپزخانه خود حفظ کنید.

برخی از مزایای مدل کابینت اشپزخانه موازی به شرح زیر می باشد:

  • کاربرد و استفاده: اگر به دنبال آشپزخانه‌ای پرکاربرد هستید، هیچ چیز بهتر از آشپزخانه دوطرفه یا موازی نیست. این چیدمان اجرای مثلث طلایی آشپزخانه را آسان‌تر می‌کند. کار کردن در چنین آشپزخانه‌ای کارآمدتر خواهد بود؛ زیرا، می‌توانید بدون دردسر بین نقاط مختلف رفت و آمد کنید. در آشپزخانه‌هایی با مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه، استفاده از یخچال، اجاق گاز، و سینک ظرفشویی آسان‌تر است. سرعت کار شما نیز بالا می‌رود.
  • جادار: کابینت آشپزخانه دوطرفه این مزیت را دارد که به شما فضای زیادی را برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه می‌دهد. هر دو طرف آشپزخانه شما با کابینت زمینی و دیواری پر می‌شود و تمامی لوازم شما درون کابینت‌ها و کشوها جای می‌گیرند. این باعث می‌شود آشپزخانه‌ای مرتب و شیک داشته باشید. همچنین، استفاده کردن از آشپزخانه‌ای منظم بسیار راحت‌تر خواهد بود.
  • مناسب برای بسیاری از آشپزخانه: برای بسیاری از آشپزخانه‌ها مخصوصا آشپزخانه‌های آپارتمان‌های کوچک این چیدمان استفاده خوبی دارد. با این مدل کابینت از فضای موجود می‌توان نهایت استفاده را کرد.

طراحی کابینت آشپزخانه 8 متری

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

معایب کابینت آشپزخانه دو طرفه

  • برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست: اگر خانواده بزرگ و پرجمعیتی دارید کابینت آشپزخانه دوطرفه شما را محدود خواهد کرد. مگر اینکه آشپزخانه سرد و گرم جدا داشته باشید که کارتان راحت‌تر شود.
  • ممکن است دلگیر باشد: اگر آشپزخانه‌ای که دارید پنجره‌های بزرگی دارد با نور طبیعی فراوان، مدل کابینت آشپزخانه دوطرفه گزینه‌ی خوبی‌ست. آشپزخانه دوطرفه یا موازی برای محیط‌های بدون پنجره و کم نور توصیه نمی‌شود، چرا که آشپزخانه شما دلگیر و تاریک به نظر می‌رسد.
  • اگر آشپزخانه شما بسیار کوچک و فشرده باشد نمی‌توانید از این مدل کابینت استفاده کنید. فضا بیش از اندازه کوچک خواهد شد و استفاده از کابینت و رفت و آمد در آشپزخانه دشوار خواهد بود.

عکس مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

در ادامه چندین مدل از کابینت های دو طرفه ترند و پرطرفدار در سال 2023 را می بینید که می توانید از میان آن ها بهترین گزینه را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. شما عزیزان برای مشاهده قیمت کابینت آشپزخانه و یا دریافت اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک مورد نظر کلیک کنید و یا با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه جدید

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه ترند 2023

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه شیک

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه مدرن

ارسال یک نظر