طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ این سوال یکی از اساسی ترین سوالاتی است که بسیاری از بانوان را درگیر کرده است. تمیز کردن کابینت روزانه صورت می پذیرد و گاها مشاهده شده است که بانوان برای تمیز کردن یک لکه مجبورند ساعت ها وقت بگذارند. اگر کابینت شما از جنس هایگلاس است نگران نباشید در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ و چگونه می توانید یک کابینت براق و تمیز در کوتاه ترین زمان داشته باشید.

کابینت آشپزخانه یکی از مواردی است که بسیاری از افراد تمیز کردن آن را نادیده می گیرند چرا که بخش زیادی از آشپزخانه را کابینت فرا گرفته است و ممکن است زمان زیادی را صرف تمیز کردن آن کنید. گاها برخی از لکه ها چند ماه باقی می مانند و در نتیجه ظاهر آشپزخانه پس از مدتی زشت می شود. اگر هر هفته کابینت را تمیز کنید قطع به یقین خبری از چربی و غبار نیست و شما با یک دستمال نخی مرطوب می توانید تمیز کنید اما در صورتی که نمی دانید چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم که برق روی کابینت ها مشخص باشد با نف دکور همراه باشید.

مشاهده نمونه کار کابینت هایگلاس

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد کابینت هایگلاس همان کابینت ام دی اف است اما دارای یک روکش پلاستیکی ضد آب می باشد و همچون شیشه شفاف است همین امر سبب شده شفافیت کابینت ها برایتان مهم باشد. براقیت سبب می شود کابینت هایگلاس زودتر از دیگر کابینت ها کثیفی را نمایش دهند اما در عین حال پاک کردن آن ها نیز ساده تر است.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

کابینت هایگلاس را دستمال بکشید

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ یکی از ساده ترین روش ها برای تمیز کردن کابینت هایگلاس که لکه روغن ندارد استفاده از دستمال مرطوب است. توصیه می کنیم حتما از دستمال حوله ای و یا مرطوب استفاده کنید که مخصوص گردگیری است و پرز ندارد. در این روش کمی دستمال را با آب ولرم مرطوب کنید و کابینت گلاس را تمیز نمایید. در پایان با یک دستمال یا حوله خشک و بدون پرز دیگر، رطوبت کابینت را پاک کنید تا لکه‌ای باقی نماند.

به یاد داشته باشید که هرگاه یک غذای چرب تهیه کردید یا یک لکه غذایی روی کابینت ایجاد شد و شاهد لکه‌های روغنی یا غذایی روی کابینت گلاس یا هایگلاس شدید، همان لحظه روی کابینت را با دستمال یا حوله مرطوب پاک کنید.

تمیز کردن کابینت هایگلاس با مایع ظرفشویی

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ آیا با لکه های روغن مواجه شده اید؟ از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن استفاده کنید. با این حال پیش از استفاده از مایع ظرفشویی، از ملایم بودن ترکیبات آن مطمئن شوید، چرا که در صورتی که می‌خواهید از کابینت گلاس و هایگلاس به خوبی نگهداری کنید، بهتر است هرگز از مواد پاک‌کننده قوی استفاده نکنید.

در این صورت مقداری مایع ظرفشویی را به همراه آب ولرم ترکیب کنید و با یک اسفنج روی کابینت‌های گلاس را پاک و تمیز کنید. توصیه می‌کنیم هرگز از اسکاچ یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید، چرا که سطح کابینت گلاس یا هایگلاس همچون صاف و صیقلی است و ممکن است خراشیده شود.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کابینت هایگلاس با سرکه

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ یکی از بهترین جایگزین ها برای مایع های شیمیایی سرکه سفید می باشد. برای درخشان کردن سطح کابینت می توانید از یک دستمال و سرکه سفید استفاده کنید.

پس از پاک شدن لکه‌های روی کابینت و درخشان شدن آن، حتما رطوبت کابینت را با یک حوله تمیز، خشک و پاک کنید. اگرچه کابینت هایگلاس و گلاس عایق پلاستیکی ضدآب دارد، اما در صورتی که زمان طولانی آب روی آن باقی بماند، همچون کابینت ام دی اف آسیب می‌بیند. در این صورت حتما پس از ایجاد هر گونه رطوبتی روی کابینت، آن را کاملا خشک کنید.

تمیز کردن کابینت هایگلاس با جوش شیرین

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ با کمی آب و جوش شیرین خمیر تهیه کنید و با آن همه لکه های روی کابینت را تمیز کنید. ابتدا پودر سفید رنگ جوش شیرین را در ظرفی ریخته و به آن قطره به قطره آب اضافه کنید تا حالت خمیر به خودش بگیرید. این خمیر را با اسفنج روی لکه های کابینت بکشید. جوش شیرین هیچ آسیبی به کابینت های گلاس وارد نمی کند و درخشندگی کابینت را کم نمی کند. بعد از چند دقیقه با دستمال مایکروفایبر محل را تمیز کنید. سپس دستمال را چند بار بکشید تا رویه کابینت حسابی برق بیفتد.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

بهترین روش تمیز کردن کابینت هایگلاس

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ قبل از هر کاری ابتدا باید در یک سطل آب گرم مقدار کمی مایع ظرف شویی بریزید و خوب مخلوط کنید. شما همچنین برای تمیز کردن کابینت های گلاس به یک دستمال میکرو فیبر و تمیز نیاز دارید. برای مرحله بعد بهتر است کابینت را قسمت بندی کنید.

اسفنج یا ابر نرم را در محلول داخل سطل فرو برده و خوب آن را فشار دهید تا آبی از آن نچکد. سپس با حرکت S مانند هر قسمت را خوب تمیز کرده و بعد با یک دستمال تمیز و مرطوب سطح آن را پاک کنید. در مرحله آخر با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر تمیز، کابینت ها را خوب خشک کنید و رطوبت اضافی آن را بگیرید.

نکات مهم در تمیز کردن کابینت هایگلاس

به یاد داشته باشید که ابر یا اسفنج خود را بیش از حد خیس نکنید زیرا باعث کاهش اثربخشی آن می شود و می تواند نشانه ها و لکه های باقی مانده را پس از خشک شدن روی سطوح کابینت براق باقی بگذارد.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟ برای تمیز کردن کابینت هایگلاس سفید و پاک کردن چربی ها، لکه های غذا و سس های قدیمی و سخت لازم است کمی سرکه به مخلوط داخل سطل اضافه کنید. سرکه به دلیل خاصیتش به راحت تر پاک کردن لکه های سخت قدیمی کمک می کند. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم اجازه ندهید که هیچ ماده غذایی یا مایعی روی سطح کابینت براق شما خشک شود. بلافاصله آن را با استفاده از پارچه میکرو فیبر خشک و نرم و جاذب پاک کنید.

هرگز از دستمال و ابزار سفت و زمخت مانند سیم ظرف شویی برای تمیز کردن های گلاس با براقیت بالا استفاده نکنید زیرا این کار اغلب منجر به آسیب کابینت می شود. خراش ها باعث لکه دار شدن و کدر شدن سطح براق کابینت می شوند و ترمیم آنها بسیار دشوار است.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

هرگز از پاک کننده های مبتنی بر مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید. تمام آنچه شما نیاز دارید آب خالص برای تمیز کردن است. فراموش نکنید که پاک کننده های قوی بیش از حد خورنده هستند و می توانند باعث تغییر شکل سطوح کابینت شوند. علاوه بر این، پاک کننده های مبتنی بر سیلیکون می توانند یک اثر چرب روی سطح کابینت های براق به جای بگذارند که حذف آن تقریبا غیرممکن است.

هرگز در هنگان تمیز کردن و برق انداختن های گلاس براق، حوله‌ و دستمال های مرطوب و خیس را بر روی سطح کابینت برای زمان طولانی رها نکنید. زیرا احتمال تغییر رنگ یا تغییر شکل کابینت های گلاس در اثر رطوبت بالا کم نیست.

نکته آخر اینکه در هنگام تمیز کردن و برق انداختن کابینت هایگلاس، اصلا به هیچ به سطح کابینت فشار زیادی وارد نکنید. چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

ارسال یک نظر