طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

یکی از سوالات پر تکراری که برای خیلی از افرادی که قصد تهیه و سفارش کابینت آشپزخانه را دارند، وجود دارد این است که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس؟. پاسخ به این سوال خیلی هم کار راحتی نیست، زیرا هر کدام از انواع کابینت ها یکسری مزایا و معایب و ویژگی های خاص خود را دارند که این قضیه در مورد کابینت های گلاس و ام دی اف هم وجود دارد. در ادامه بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس هم همراه نف دکور باشید تا بهتر و بیشتر در مورد مسائلی مثل تفاوت کابینت ام دی اف با های گلاس، کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس و…بدانید.

تفاوت کابینت ام دی اف با های گلاس

اولین قدم و پیش از این که به سراغ بحث اصلی یعنی این که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، یا تفاوت کابینت ام دی اف با های گلاس برویم، بهتر است که تعریف دو نوع کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس را که در زمان سفارش کابینت آشپزخانه قابل تهیه از مراکز معتبری مثل نف دکور هستند را، کمی با هم مرور کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: مشاهده نمونه کار کابینت های گلاس

کابینت ام دی اف: اما در مورد خود کابینت ام دی اف پیش از صحبت درباره مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس، یا این که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس هم باید گفت که در دنیای امروز ام دی اف به یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین سازه های کابینت تبدیل شده است و هرکسی که قصد سفارش کابینت آشپزخانه از مرکز معتبر مثل نف دکور را برای خانه خود را باشد ترجیح می دهد که از این نوع کابینت، استفاده کند. در واقع mdf از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند.

کابینت های گلاس: کابینت های گلاس یکی از انواع کابینت آشپزخانه قابل تهیه از نف دکور است که شما می توانید از آن در خانه یا آشپزخانه خانه خود از آن استفاده کنید. قبل از صحبت درباره این که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس و تفاوت کابینت ام دی اف با های گلاس، بهتر است این را بدانید که ظاهر براق و شفاف این نوع کابینت فضای آشپزخانه را زیباتر و بزرگتر جلوه می دهد. درواقع های گلاس نوعی از کابینت آشپزخانه است که دارای رویه ای از جنس پلی گلاس می باشد. کابینت هایگلاس با تنوع رنگی گسترده و مقاومت زیاد امروزه به طرحی محبوب تبدیل شده است.

کسب اطلاعات بیشتر: جدیدترین مدل های کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

با خواندن تعاریف این دو نوع کابینت یعنی کابینت ام دی اف و های گلاس، نمی توان به این نتیجه رسید که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، بلکه برای رسیدن به پاسخ سوال کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، انجام تحقیقات و کسب اطلاعات بیشتری نیاز است. از همین رو در قسمت پایینی این بخش، یکسری از مزایا و معایب کابینت ام دی اف و مزایا و معایب کابینت های گلاس جمع آوری شده اند تا بهتر متوجه شوید که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس و بهتر بتوانید مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس را انجام دهید.

مزایای کابینت ام دی اف در بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس:

 • قیمت کابینت ام دی اف نسبت به چوب و استیل مناسب است.
 • وزن ، ضخامت و سایز قابل تولید.
 • قابلیت ابزار خوری، ماشینکاری و سمباده زنی.
 • سطح صاف و متراکم و مقاومت به فشرده شدن.
 • قابلیت شکل‌پذیری و لبه‌های صاف.
 • قابلیت انجام روسازی‌های مختلف مثل روکش‌های چوبی و… .
 • زیبایی.
 • قابلیت تمیز شدن بسیار راحت.

 معایب کابینت ام دی اف در بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس:

 • در صورت خراشیدن رویه به علت نفوذ آب، به سرعت خراب می‌شود.
 • حساسیت به گرما و حرارت در بعضی مدل ها.
 • ورق های MDF بافت نرمی دارند که سهولت ابزار زدن آنها هم به همین دلیل است. ولی همین مسأله باعث شده که مثلاً پیچ‌ها با چند بار باز و بسته شدن هرز بشوند. برای جلوگیری از این مسأله باید به صورت متناوب جای آنهارا تغییر داد.
 • به دلیل وجود فرمالدئید برای سلامتی خطرناک هستند. البته فرمالدئید به اندازه‌ای نیست که باعت نگرانی زیاد شود اما بخار شدن فرمالدئید میتواند هوای خانه رو آلوده کند و به‌ خصوص برای کودکان نیز مضره است.
 • کابینت‌های ام دی اف همانطور که گفته شد به خاطر پوشش ملامینه در برابر رطوبت مقاوم هستند. در صورت آسیب دیدن این پوشش و نفوذ آب به آن متورم شده و آسیب میبیند. همچنین محل برش لبه‌های ام دی اف با نوار پوشانده می‌شود که امکان نفوذ رطوبت از این محل نیز وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: مشاهده نمونه کار کابینت ام دی اف

مزایای کابینت های گلاس در بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس:

 • درخشان تر و براق تر هستند.
 • کابینت های گلاس به دلیل براق بودن، باعث انعکاس نور می شود که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
 • قیمت مناسب است ولی از ام دی اف گران تر می باشد.
 •  کابینت های گلاس در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید می شود که این ویژگی باعث شده با استقبال زیادی رو به رو گردد.
 • کابینت های گلاس مدرن و امروزی می باشد، برای افرادی که به دنبال سفارش کابینت آشپزخانه از مرکز معتبری مثل نف دکور، و کابینتی با مدل خاص و زیبا هستند، مناسب است.

معایب کابینت های گلاس در بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

 • به دلیل آنکه مغز های گلاس از ام دی اف می باشد نسبت به رطوبت آسیب پذیری بیشتر دارند.
 •  در قطعاتی از های گلاس که برش خورده و در گوشه ها به هم متصل شده اند، تیزی ای در آن گوشه ها به وجود می آید که ممکن است به استفاده کننده آسیب بزند.
 •  وبه خاطر نوع متریال های گلاس، میزان تیزی در این نوع بیشتر است و نمی توانیم این محل را سنباده بزنیم چون به زیبایی های گلاس ضربه میزند.
 • اگر کابینت های گلاس لکه ای ایجاد شود با هیچ ماده ای پاک نمی شود و آن لکه باقی می مانند و جلوه آن را از بین می برد. لک پذیری، های گلاس های تیره نسبت به کابینت های های گلاس روشن بیشتر می باشد.
 • خش پذیری های گلاس یکی دیگر از معایب آن می باشد که حتی با ناخن هم ممکن است روی کابینت های گلاس خش ایجاد شود و ظاهر و جلوه خوبی به کابینت نمی دهد.
کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

برای این که بهتر و کامل تر پیش از سفارش کابینت آشپزخانه از نف دکور متوجه شوید که کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، در قسمت پایینی در مورد هر جنبه از این کابینت ها صحبت شده و هر دو کابینت از لحاظ آن جنبه با هم مقایسه شده اند. در قسمت زیرین از بحث کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس را می بینیم.

قیمت: قیمت های کابینت های گلاس کمی گران تر از ام دی اف است.

درخشندگی: کابینت های گلاس درخشندگی دارد اما کابینت ام دی اف خیر.

خش پذیری: خش پذیری کابینت ام دی اف کم است اما خش پذیری کابینت های گلاس زیاد است.

لبه های تیز و برنده: ام دی اف لبه های تیز و برنده ندارد اما های گلاس دارد.

امکان آسیب ناشی از رطوبت: این مورد در ام دی اف نسبتا زیاد است اما در های گلاس کمتر است.

قابلیت ابزار خوری: در این زمینه ام دی اف بهتر عمل می کند.

سطح صاف و صیقلی: هر دو این مورد را دارند.

قابلیت انجام روسازی های مختلف: ام دی اف این قابلیت را دارد اما های گلاس نه.

لک پذیری: لکه پذیری های گلاس بیشتر است.

مقاومت و دوام: مقاومت های گلاس بالا تر از ام دی اف است.

سفارش کابینت آشپزخانه

مطالبی در طول مقاله کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس، مثل تفاوت کابینت ام دی اف با های گلاس، مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس، کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس و… بیان شدند، تا شاید به شما عزیزی که به دنبال خرید و نصب کابینت جدید در خانه تان هستید، کمکی هر چند ناچیز شده باشد. در صورتی که تصمیم خود را برای نصب کابینت در خانه جدید یا تعویض کابینت های خانه تان گرفتید، به شما توصیه می شود که حتما به سایت نف دکور هم مراجعه کنید و قیمت کابینت آشپزخانه را مشاهده کنید. گروه نف دکور را می توان یکی از بهترین گزینه ها برای سفارش کابینت ٖآشپزخانه در تهران و ایران دانست، که تیمی مجرب دارند، در کارشان حرفه ای هستند، کابینت های آن ها کیفیت بالایی دارند، و شما می توانید از خدمات آن ها استفاده کنید.

ارسال یک نظر