طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا

کابینت ام دی اف

یکی از انواع کابینت که در آشپزخانه ها مورد استفاه قرار می گیرند، کابینت ام دی اف است. خانه و منازل ما انسان ها از قسمت ها و بخش های مختلفی مانند، هال یا اتاق پذیرایی، اتاق خواب یا اتاق خواب ها، حمام و دستشویی، آشپزخانه و… تشکیل شده است. یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه و منزلی هم آشپزخانه آن خانه است. آشپزخانه در خانه ها نقش آماده سازی و پخت غذا و خوراکی جات مختلف، آماده سازی انواع نوشیدنی ها، نگهداری از مواد غذایی و… را بر عهده دارد. به دلیل اهمیت و کاربرد های زیاد آشپزخانه، تا حد زیادی می توان آن را حتی قلب خانه هم نامید. به خاطر همین اهمیت آشپزخانه در خانه ها، دکوراسیون و بخصوص کابینت هایی که در آنجا به کار گرفته می شوند، اهمیت بسیار زیادی دارند. در ادامه بحث هم همراه نف دکور بمانید تا اطلاعات بیشتری در مورد مسائلی مثل انواع کابینت ام دی اف، مزایا و معایب کابینت ام دی اف، بهترین رنگ کابینت ام دی اف و… کسب نمایید.

در این مقاله می خواهیم تمامی سوالات شما را در زمینه کابینت ام دی اف پاسخگو باشیم. در صورتی که نیاز به سفارش کابینت آشپزخانه ام دی اف و یا انواع کابینت آشپزخانه دارید می توانید پس از مشاهده نمونه کارهای نف دکور با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید.

طراحی آشپزخانه نف دکور

کابینت ام دی اف چیست؟

ىر اولين قىم و پیش از به میان آمدن مسائلی مثل انواع کابینت ام دی اف، بهتر است که کمی در مورد اهمیت کابینت ها بدانیم. کابینت ها نقش بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارند و با توجه به اینکه امروزه روز بیشتر آشپزخانه ها به شکل اپن یا جزیره طراحی می شوند فضای آن ها از سالن پذیرایی و اتاق نشیمن قابل مشاهده است بنابراین بهتر است شما در انتخاب کابینت ها مثل كابينت ام دی اف و سایر وسایل آشپزخانه حساسیت لازم را به خرج دهید.

اما در مورد خود کابینت ام دی اف هم باید گفت که در دنیای امروز ام دی اف به یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین سازه های کابینت تبدیل شده است و هرکسی که قصد اجرای کابینت در آشپزخانه خانه خود را باشد ترجیح می دهد که از این نوع کابینت، به کمک مراکز معتبر اجرای کابینت آشپزخانه مثل نف دکور، استفاده کند. در واقع mdf از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند و بعد از آن به قطعات مناسب برش می خورند و فرق آن با تخته های خرده چوب در اندازه الیاف آنهاست که تخته خرده چوب از تکه های بزرگتر چوب تشکیل میشود.

مشاهده نمونه کارهای کابینت ام دی اف

انواع کابینت ام دی اف

شما در زمان پرداخت قیمت کابینت ام دی اف و تهیه آن، دست بازی دارید و تنها یک گزینه پیش رویتان ندارید. از همین رو پیش از این که برای تهیه کابینت های ام دی اف به مراکز ارائه دهنده انواع کابینت ها مثل نف دکور، بروید، بهتر است که با برخی از انواع کابینت ام دی اف که در قیمت پایینی این پاراگراف آمده اند، آشنا شوید.

کابینت ام دی اف کلاسیک

یکی از انواع کابینت های ام دی اف پرطرفدار در ایران و جهان، کابینت های کلاسیک هستند. کابینت کلاسیک، دنباله یهنر طراحی داخلی کلاسیک است و بنابر همین، ویژگی اصلی هنر کلاسیک یعنی نوستالژی بودن را با خودش به یدک میکشد. از انواع کابینت کلاسیک هم، مدل های ممبران و کابینت های چوبی هستند. این دو متریال قابلیت ایجاد طرح و نقش های مختلف ساده و پیچیده را روی خودشان دارند، طرح هایی که از مشخصه های دیگر این سبک از کابینت هاست. کابینت کلاسیک آشپزخانه عموماً دارای طرح های ساده نبوده و نقش و نگار های زیادی دارد. برای مثال پاخورها و تاجهای پرنقش و یا درب های دارای معرق و منبت و درب هایی که سطح بالشی شکل و منحنی دارند از مشخصه های طرح های کابینت کلاسیک است.

کابینت ام دی اف طرح چوب

کابینت طرح چوب، بدنه ای از جنس MDF یا فلز دارد که با روکشی از چوب طبیعی پوشانده می شود و برای دوست داران کابینت های چوبی گزینه ی مناسبی است، چرا که کابینت چوبی هزینه ای بسیار گزاف دارد. ولی در کابینت با روکش چوب، به دلیل استفاده از ام دی اف در ساختار کابینت، هزینه های شما بسیار اندک می شود. بنابراین ساخت کابینت طرح چوب می تواند همان جذابیت را با قیمت انواع کابینت آشپزخانه کمتر برای شما به ارمغان بیاورد. برای دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

کابینت نئو کلاسیک سبک جدید کابینت MDF

از دیگر انواع کابینت های ام دی اف هم، کابینت نئو کلاسیک است. کابینت نئوکلاسیک در واقع برگرفته از سبک نئوکلاسیک است و به شما آشپزخانه‌ ای کاربردی، مدرن، شیک، ساده، با حال، و هوایی کلاسیک میدهد که مدرنیته و سنت رو در کنار هم به وجود میاورد. خیلی‌ها شاید بگویند که سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک قدیمی شده و مورد پسند همه نیست، اما سبک نئوکلاسیک چندین خواسته را همزمان با هم برآورده می ‌کند.

کابینت ام دی اف مدرن

کابینت مدرن هم از انواع کابینت های ام دی اف است که پیش از صحبت درباره بهترین رنگ کابینت ام دی اف، بهتر است که آشنایی ای با آن داشته باشید. کابینت مدرن سبک خاصی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان کابینت است که از الگوهای منظم و متقارن در آن استفاده می ‌شود. موادی که در کابینت های آشپزخانه مدرن رایج است ، اغلب ساخته شده از دست بشر هستند که می توانند شامل فلز، پلاستیک، بتن و شیشه باشند. همچنین شیشه های نیمه مات یا مات قطعاً مورد پسند کابینت های آشپزخانه مدرن است. برای دریافت قیمت کابینت ام دی اف مدرن تماس بگیرید.

طراحی آشپزخانه نف دکور

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

یکی دیگر از نکات مهمی که در زمان تهیه هر محصول و هر وسیله ای حتما باید مد نظرتان قرار دهید، بحث مزایا و معایب آن چیز است. در مورد کابینت های ام دی اف هم این قضیه وجود دارد و پیش از این که با مسائلی مثل تفاوت ورق ام دی اف ایرانی و خارجی آشنا شوید، و برای تهیه کابینت های ام دی اف از شرکت های کابینت سازی مثل نف دکور، اقدام نماید، بهتر است که با برخی از مزایا و معایب کابینت ام دی اف که در قسمت پایینی آمده اند هم آشنا شوید.

مزایای کابینت ام دی اف

یکسری از مزایای کابینت های ام دی اف عبارت اند از:

پاک شوندگی راحت

از آن جایی که سطح کابینت های ام دی اف از لایه نازک وینیل تشکیل شده است، به راحتی تمیز میشوند. بیشتر لکه های بر روی آن را میتوانید با اسفنج یا یک تکه پارچه نرم و آب پاک کنید. برای لکه های مقاومترهم، میتوانید به اسفنج تان کمی شوینده خانگی غیرساینده اضافه کنید. با وجود این، از به کار بردن شوینده های قوی که حاوی مواد نفتی، الکلی یا استون هستند، خودداری کنید. زیرا ممکن است به سطح کابینت آسیب برسانند. پس از پاک کردن لکه، کابینت را با دستمال کاغذی خشک نمایید تا از آسیب های ناشی از رطوبت جلوگیری شود.

شکل بدی پیدا نمی کنند و منحرف نمی شوند

 برخلاف کابینت های چوبی، کابینت های ام دی اف مستعد تاب برداشتن و انحراف نیستند. در کابینت هایی که تاب برمیدارند، در کابینت به خوبی بسته نمیشود، طبقه ها نامتقارن میشوند و حتی شاید ظاهری غیرجذاب و نامتقارن پیدا کنند. اگر کابینت های چوبی در محیطِ بسیار مرطوب استفاده شوند، احتمال دارد که این مشکلات پیش بیاید. کابینت های ام دی اف جایگزین ایده آلی برای آب و هوا و یا فضای بسیار مرطوب هستند، زیرا دیگر لزومی ندارد که نگران بدشکل شدن و یا آسیب دیدنِ ناشی از رطوبت باشید.

هزینه پایین

یکی از برجسته ترین مزایای کابینت های ام دی اف قیمت آن میباشد. از آنجایی که ام دی اف از فیبرهای چوبی، موم و رزین ساخته شده است، ارزانتر از کابینت های تمام چوب، استیل زنگ نزن و دیگر جنس های کابینت هست. بنابراین اگر میخواهید کابینت های آشپزخانه تان را با هزینه مناسبی نو نوار کنید، کابینت های ام دی اف گزینه ایده آلی برای شما میباشند. البته در این بین حواستان هم باشد که قیمت کمتر این نوع کابینت ها دلیل بر نامرغوب آن ها نیست. برای دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

متنوع بودن طرح ها و رنگ های آن

با توجه به این که کابینت های ام دی اف از ضایعات دور ریختنی چوب ساخته میشوند، به لحاظ تنوع رنگ و طرح انواع بسیار زیادی دارند که همین امر استفاده از آن ها را رایج تر و انتخاب کابینتی مناسب برای مشتری را راحت تر کرده است. کابینت های ام دی اف اکثرا طرح چوب دارند و در ایران نیز طرح چوب این کابینت ها از محبوبیت بالایی برخوردار است.

از دیگر مزایای کابینت های ام دی اف هم عبرات اند از:

طول عمر زیاد: طول عمر کابینت های ام دی اف زیاد است. با توجه به آن که در تهیه آن ها از خرده چوب های بازیافتی استفاده میشود، با استفاده از آن ها میتوان به حفظ محیط زیست کمک کرد.

مقاومت در برابر ضربه: در مقابل ضربه مقاوم هستند و کمتر نگران شکستن یا خم شدن کابینت های ام دی اف میشویم.

طراحی آشپزخانه نف دکور

معایب کابینت ام دی اف

یکسری از معایب کابینت های ام دی اف که می توانیم به آن ها اشاره کنیم هم به شرح زیر هستند.

آسیب پذیری در برابر سایش و مواد شوینده شیمیایی

از معایبی که این نوع کابینت دارد و باید قابل توجه قرار گیرد این است که، برای نظافت و شست و شو، نمی توانید از مواد شوینده اسیدی یا شیمیایی قوی استفاده کنید، زیرا این مواد به رنگ کابینت صدمه می رسانند. و همچنین روکش لمینت کابینت در برابر سایش و خط و خش آسیب پذیر است.

محل زندگی حشرات در صورت وجود رطوبت

کابینت های ام دی افی که در معرض رطوبت قرار دارند و یکی از لایه های آن باد کرده و برآمده باشد، محل مناسبی برای رشد و پرورش حشرات موذی نظیر سوسک و بید می باشد. برای جلوگیری از این آسیب باید سطح کابینت را عاری از نم و مرطوب نگه داری کرد و از خشک ماندن  قسمت‌های داخلی کابینت‌ها اطمینان حاصل کنید و در بازه‌های زمانی سه ماه‌ یکبار، کابینت‌های خود را تخلیه و تمیز کنید و در صورت لزوم، سم‌ پاشی کنید.

شل شدن یراق های کابینت ام دی اف

مغزی ام دی اف از متریال فشرده ای است که با وجود استحکام خوب آن، به صورت نقطه ای و در طول زمان قابلیت انعطاف پذیری دارد. اشکالی که پیش می آید اینجاست که به مرور زمان، ابزارها و یراق هایی که در ساخت کابینت و کمد های ام دی اف استفاده شده است، شل می شوند. دلیل ضعیف شدن درب های کابینت می تواند این موضوع باشد.

حساس به حرارت بودن کابینت های ام دی اف

 به گرما و حرارت حساس هستند و اگر آنها را در مجاورت با اجاق گاز یا هر منبع گرمایی شدید قرار بدهید، ممکن است سطح آن برجسته و لایه لایه شود. همچنین، اگر این نوع کابینت ها رنگ شده باشند و در مجاورت منبع گرما نصب شوند، ممکن است دچار تغییر رنگ ظاهری و یا از بین رفتن لایه وینیل آن شود که به از دست دادن ظاهر زیبای خود منتهی می شود.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، یکی از مزایای کابینت های ام دی اف این می باشد که دارای تنوع رنگی و طرحی خوبی هستند و در زمان خرید آن ها دست شما در بحث انتخاب رنگ و طرح باز است. پیش از صحبت درباره این که کابینت ام دی اف بهتر است یا کابینت های گلاس، یکسری از بهترین رنگ کابینت ام دی اف را در زیر با هم می بینیم. برای دریافت قیمت کابینت ام دی اف در رنگ های متنوع تماس بگیرید.

کابینت ام دی اف سفید

کابینت ام دی اف سفید بهترین انتخاب برای افرادی است که می خواهند فضای آشپزخانه خود را با هزینه نه چندان زیاد به کابینتی زیبا، محکم و چشم نواز مجهز کنند. کابینت ام دی اف از کابینت های اقتصادی به شمار می آید و نسبت به سایر کابینت آشپزخانه مانند ممبران، کابینت های گلاس و کابینت چوبی از قیمت مناسب تری برخوردار است. قابلیت ابزار خوری مناسب، استحکام، زیبایی طرح ها و تنوع رنگ از مهمترین و برجسته ترین ویژگی این مدل کابینت آشپزخانه می باشد.

کابینت ام دی اف سفید طلایی

کابینت ام دی اف سفید طلایی انتخابی مقرون به صرفه و کاملا اقتصادی برای افراد لاکچری پسند است. این نوع کابینت های لوکس و زیبا در برابر آسیب آفاتی مثل موریانه کاملا مقاوم بوده و در برابر سرما و گرما تغییر شکل نخواهد داد. ام دی اف استفاده شده در تولید کابینت همراه با روکش سفید طلایی از هر نظر برای بیشتر منازل مناسب بوده و زیبایی آن به نمای هر خانه ای خواهد افزود.

 کابینت ام دی اف سفید قهوه ای

از بین رنگ‌های متنوع موجود در بازار برای کابینت های ام دی اف، رنگ سفید و قهوه ای هیچوقت قدیمی نشده و هنوز هم محبوبیت خودش را حفظ کرده است. رنگ سفید یک رنگ خنثی و آرامش بخش است و به خوبی با رنگهای دیگر همخوانی پیدا میکند. در واقع بیشتر رنگها قابلیت مکمل شدن با رنگ سفید را دارند، و رنگ قهوه‌ای هم در طیف کمرنگ تا پررنگ به عنوان یک رنگ گرم، هارمونی بینظیری با رنگ سفید کابینت های ام دی اف ایجاد میکند و با سلیقه بسیاری از افراد جور در می اید.

طراحی آشپزخانه نف دکور

کابینت ام دی اف سفید مشکی

کابینت ام دی اف سفید مشکی از انواع مدل کابینت آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک و مدرن محسوب می شود و شما می توانید از این طرح کابینت ها در آشپزخانه ها با فضای کوچک و بزرگ و متوسط استفاده نمایید. اگر آشپزخانه منزل شما دارای فضایی کوچک یا متوسط می باشد بهتر است از رنگ سفید بیشتری در کابینت ها استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بزرگ و دلبازتر به نظر برسد. در استفاده از رنگ سیاه و سفید در کابینت ها برای آشپزخانه های بزرگ هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی تان از ترکیب این رنگ ها در کابینت های ام دی اف استفاده نمایید. به علت تضاد رنگی که در رنگ های مشکی و سفید وجود دارد شما می توانید از این طرح کابینت ها به مدت طولانی مدت در فضای آشپزخانه استفاده نمایید و به کمک این طرح کابینت ها به دکوراسیون آشپزخانه منزل تان زیبایی و جذابیت را هدیه دهید.

 کابینت ام دی اف براق

کابینت ام دی اف براق زیبایی خاصی را به نمایش می گذارد و می تواند در رنگ بندی های متفاوت با دکوراسیون منزل و آشپزخانه ست گردد. این کابینتها تمام چوب بوده و دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت می باشند. معمولا در ابعاد و اندازه های مختلف تولید و توزیع می شوند و مورد پسند بسیاری از خانم ها است، زیرا به راحتی تمیز می شوند و پوشش خوبی را دارند.

کابینت ام دی اف مات

مدل کابینت ام دی اف مات روکش ملامینه دارد. روکش ملامینه پرکاربردترین روکش ام دی اف در ایران است. برخی از کارخانه های تولید ورق ام دی اف ایرانی ام دی اف را با روکش ملامینه تولید و عرضه می کنند. انواع خارجی ام دی اف ملامینه هم وجود دارد که ساخت کشورهای ترکیه و اسپانیا و ایتالیا هستند و قیمت بالاتری نسبت به مشابه ایرانی خود دارند. اما کیفیت ام دی اف های مات یا ملامینه تولیدی ایران از نظر کیفیت با انواع خارجی برابری می کنند.

تفاوت ورق ام دی اف ایرانی و خارجی

تفاوت عمده و اصلی ام دی اف های ایرانی با نمونه های خارجی در موج دار بودن گلاس های ایرانی است. برخی از برند های ایرانی که به تولید ام دی اف اقدام نموده اند ورق های یکنواخت و صافی را به بازار ارائه نمی دهند. البته این موضوع به این معنا نیست که تمامی برند های ایرانی این مشکل را دارند و یا هیچ برند خارجی دارای گلاس های موج دار نیست، بلکه این موضوع در بسیاری از برند های متفرقه خارجی نیز دیده شده است. بهتر است اگر از برند های خارجی ام دی اف استفاده می کنید، حتما این برند ها معتبر و مطرح باشند.

 کابینت ام دی اف بهتر است یا کابینت های گلاس؟

در کل باید گفت مهمترین تفاوت کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس در روکش های آن هاست. هایگلاس نسبت به ام دی اف به علت روکش مخصوص آن از قیمت بالاتری برخوردار است و بعلت سطح صیقلی آن تمیز کردن آن نسبت به ام دی اف ساده تر است ولی ام دی اف با توجه به طرح های مختلف قابلیت هماهنگی زیادی با دکوراسیون خانه دارد و لی گره های موجود در کار ، مقدار کمی نظافت آن را کمی مشکل می کند.

قیمت کابینت ام دی اف

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله کابینت ام دی اف مثل این که کابینت ام دی اف چیست، این که کابینت ام دی اف بهتر است یا کابینت های گلاس، تفاوت ورق ام دی اف ایرانی و خارجی و… برای شما مفید واقع شده باشند. اگر که به دنبال جایی هستید که قیمت کابینت ام دی اف را به شما بگوید، و اگر که به دنبال شرکتی هستید که کار تولید و نصب کابینت های آشپزخانه خانه تان را انجام دهد، به شما توصیه می شود که حتما سری هم به سایت نف دکور بزنید و با تماس با متخصصین نف دکور از خدمات آن ها بهره مند شوید.