طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
ALT تصویر

نف دکور

کابینت حجمی چیست؟

آیا با این که کابینت حجمی چیست آشنایی دارید؟. کابینت ها انواع و اقسام مختلفی دارند و در شکل های مختلفی تولید و عرضه می شوند که هر کدام از این انوع و اقسام هم ویژگی ها و مزایا و معایب خودشان را دارند. اما نکته ای که در مورد انواع کابینت آشپزخانه باید بدانید، این است که از روز اول کابینت ها این میزان تنوع و گستردگی را نداشتند و به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی به اینجا و این حجم زیاد از تنوع رسیده اند. دلیل این موضوع هم این است که با پیشرفت تکنولوژی، شکل و شمایل خانه انسان ها، نیاز های انسان ها در خانه شان و در کل سبک زندگی شان تغییر کرده است و به کابینت های متنوع تر، زیبا تر و کاربردی تری نیاز پیدا کرده اند. برای این که بیشتر با یکی از انواع بسیار جدید کابینت های آشپزخانه یعنی کابینت حجمی و موضوعاتی مثل این که کابینت حجمی چیست، کابینت حجمی ام دی اف، کابینت حجمی های گلاس، قیمت کابینت جدید و… آشنا شوید، در ادامه بحث کابینت حجمی چیست هم همراه کابینت سازی نف دکور بمانید.

مشاهده قیمت انواع کابینت آشپزخانه

کابینت حجمی چیست؟

بهتر است برای قدم اول و پیش از صحبت در مورد موضوعاتی مثل قیمت کابینت حجمی جدید و…، ببینیم که کابینت حجمی چیست؟. همانطور که مشخص است کابینت های حجمی از نظر اسکلت و بدنه به گونه ای طراحی می شوند که در فضای های کوچک بخش بزرگی از آن فضا را اشغال نکنند اما عمق نسبتا بالایی داشته باشند به شکلی که شما فضای نسبتا بالایی را برای قرار دادن انواع ظروف و… داشته باشید. پس می توان گفت که ارتفاع عمق و عرض و طول بدنه های آن ها کمی با مدل های کلاسیک و چیزی که در گزشته نصب می شد فرق دارد.

کابینت حجمی چیست؟

کابینت حجمی چیست؟

از دیگر ویژگی های کابینت حجمی چیست هم می توان به طراحی کار آمد اشاره کرد. از آن جا که کابینت های حجمی در آشپزخانه های کوچک تر نصب می شوند مدیریت فضا بسیار مهم است و شما حتی متوجه می شوید که طراح از فضای کنج و گوشه آشپزخانه ها که در طرح های قدیمی تر به خوبی از ان ها استفاده نمی شد بهره برده است و کابینت های کنجی را قرار داده است. ظاهر کابینت های حجمی معمولا بسیار ساده است و المان های دکوراتیو پیچیده ای را ندارد . کشو هایی که دارند عمیق بوده و معمولا دارای فضای مخصوص برای ظروف مختلف می باشند و مدیریت شده ساخته شده اند. استفاده از دستیگره های مخفی و یا ساده در آن ها رایج است. یکسری از مزایا و معایب کابینت حجمی که برای تهیه آن با پرداخت قیمت کابینت حجمی جدید، می توانید به سایت معتبر نف دکور مراجعه نمایید را در قسمت پایینی می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت رنگ

مزایای کابینت حجمی

استفاده از فضا به صورت بهینه: در صورت نصب کابینت‌های حجمی پس از آشنایی با این که کابینت حجمی چیست، شما می‌توانید فضای بیشتری برای وسایل خود داشته باشید.

مشخص بودن جای وسایل: پس از آشنایی با این که کابینت حجمی چیست، به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت جاهای مشخص برای وسایل مختلف شما دارد و شما به راحتی می‌توانید وسایل خود را در کشو ها و کمدهای آن جا بدهید.

تنوع مدل طرح و جنس: شما می‌توانید پس از آشنایی با این که کابینت حجمی چیست و در زمان پرداخت قیمت کابینت حجمی جدید، از مدل‌های مختلف استفاده کنید برای مثال کابینت های حجمی برجسته یا صاف و مدل‌های مدرن، نئوکلاسیک، کلاسیک، های گلاس با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف.

کسب اطلاعات بیشتر: شیر پات فیلر چیست؟

 معایب کابینت‌های حجمی

قیمت نسبتا بالا: به خاطر حجم کار بالا و مدت زمان زیادی که کابینت سازها برای ساخت و طراحی این کابینت ها صرف می‌کنند قیمت آنها نسبت به انواع دیگر کابینت بالاتر است همچنین متریال‌های مختلف که در کار استفاده می‌شود بر روی مقدار نهایی قیمت کابینت حجمی جدید تاثیر می‌گذارد.

طولانی بودن زمان نصب: در مورد کابینت حجمی چیست این را بدانید که کابینت های حجمی ریزه کاری و جزئیات بیشتری نسبت به انواع دیگر کابینت دارند که باعث می‌شود مدت زمان نصب و ساخت آنها بیشتر شود.

کابینت حجمی چیست؟

کابینت حجمی چیست؟

کابینت حجمی ام دی اف

اما این را هم در بحث کابینت حجمی چیست بدانید که کابنیت های حجمی مدل های مختلفی دارند که یکی از آن ها کابینت حجمی ام دی اف می باشد. کابینت حجمی ام دی اف کابینت حجمی ام دی اف هما‌ن‌طور که از نام آن نیز مشخص شده است، با استفاده از ورق‌های ام دی اف داخلی و یا خارجی ساخته می‌شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید کابینت ام دی اف همان تخته فیبر با چگالی متوسط است که در ساخت بیشتر انواع کابینت از جمله کابینت حجمی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم است بدانید که این دسته از کابینت‌های حجمی دارای طرح‌ها و هم‌چنین نقش‌های قابل توجهی هستند و به زیبایی محیط مورد استفاده نیز کمک خواهند کرد.

کابینت حجمی هایگلاس

این را هم در مورد این که کابینت حجمی چیست بدانید که کابینت حجمی هایگلاس نوعی از کابینت های ام دی اف است که از روکش براق گلاس برای روی کابینت استفاده می شود، این ماده مانند شیشه براق و شفاف می باشد. این کابینت ها به این دلیل نوعی منبع نور در آشپزخانه می باشند. کابینت های هایگلاس در جهان به دلیل براق بودن شناخته می شوند. این کابینت ها با روکش ها هایگلاس ساخته شده اند، اما به شیشه ارتباطی ندارند. روکش هایگلاس از نوعی پلاستیک که شبیه شیشه است ساخته می شود. ‌روکش های کابینت حجمی هایگلاس همیشه به صورت براق نیستند بلکه دارای روکش ای مات نیز هستند. این کابینت ها به عنوان یکی از کابینت های به روز و مدرن شناخته می شوند که از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

قیمت کابینت حجمی جدید

امید است مباحث عنوان شده در طی بحث کابینت حجمی چیست مثل کابینت حجمی ام دی اف، کابینت حجمی های گلاس، قیمت کابینت حجمی جدید، کابینت حجمی چیست و… برای شما مفید بوده باشند. این را در کنار این که کابینت حجمی چیست باید بدانید که قیمت کابینت حجمی جدید با توجه به یکسری عوامل تعیین می گردد. از جمله این عوامل می‌توان به متراژ مورد نظر برای ساخت کابینت اشاره کرد. به این ترتیب هر یک متر از کابینت حجمی، قیمت خاص خود را دارد که در تعیین قیمت نهایی کابینت آن اثر گذار است. هم‌چنین طرح مورد نظر برای ساخت این کابینت و از طرف دیگر نوع ورق و متریال به کار رفته در طراحی و تولید این محصول نیز در تعیین قیمت نهایی آن نقش دارد. از جمله عوامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت کابینت‌های حجمی نوع رنگ کار، نوع روکش و … هستند. هر یک از این عوامل باعث کاهش و یا افزایش قیمت این دسته از محصولات، می‌گردند. برای این که اطلاع دقیق تری از قیمت کابینت های حجمی پیدا کنید و برای سفارش انواع و اقسام کابینت آشپزخانه مثل کابینت حجمی و طراحی کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود که به سایت یکی از بهترین مجموعه های فعال در حوزه ساخت انواع کابینت یعنی سایت نف دکور مراجعه نمایید.

ارسال یک نظر