طراحی، تولید و اجرای دکوراسیون داخلی

تماس با ما
6882330 0912

تهران فلکه دوم تهرانپارس
خیابان مهران سجده ای شمالی کوچه 178

مشاوره رایگان
شنبه تا پنج شنبه - 12 ظهر تا 5 عصر

بالا
کابینت وکیوم چیست؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در میان افرادی که به دنبال تهیه کابینت هستند وجود دارد، این است که کابینت وکیوم چیست. دنیای کابینت ها هم یک دنیای کاملا گسترده و وسیع است که انواع و اقسام، و مدل های مختلفی را در بر می گیرد. مدل های مختلفی که هر کدام خود مشخصه ها و ویژگی های خاصی را دارند و از مزایا و معایب مشخصی برخوردارند. به همین دلیل یکی از کارهای واجبی که شما پیش از خرید کابینت آشپزخانه باید انجام دهید، این است که انواع و اقسام مدل های کابینت را مورد بررسی قرار دهید و آن نوعی که برایتان مناسب تر است را برای آشپزخانه تان خریداری نمایید.

یکی از این انواع کابینت ها هم که از کیفیت بالایی برخوردار هستند، کابینت های وکیوم هستند. برای این که بدانید کابینت وکیوم چیست و موضوعاتی مثل این که کابینت وکیوم چیست، طراحی کابینت وکیوم، بهترین رنگ کابینت وکیوم، کابینت وکیوم سفید، کابینت وکیوم قهوه ای، کابینت ممبران وکیوم، تاج و زیرچراغ کابینت وکیوم، ستون و سرستون کابینت وکیوم، معایب و مزایا کابینت آشپزخانه وکیوم، معایب کابینت وکیوم، مزایا کابینت وکیوم، قیمت کابینت وکیوم و… کسب نمایید، در ادامه بحث کابینت وکیوم چیست هم همراه کابینت سازی نف دکور بمانید.

کابینت وکیوم چیست؟

بدون وقت کشی به سراغ بحث اصلی مقاله یعنی این که کابینت وکیوم چیست می رویم. کابینت وکیوم را می‌توان از لحاظ مواد متریال، نسل سوم از انواع کابینت آشپزخانه در نظر گرفت. نسل اول کابینت‌ها را کابینت های چوبی تشکیل می‌دادند، کابینت‌های چوبی به دلیل داشتن طرح‌های شلوغ و دست ساز مطابق با سلیقه افراد مدرن نبود و ترجیح می‌دادند که از کابینت‌های منظم و با ریتم یکسان استفاده کنند. به همین دلیل این کابینت های چوبی جای خود را به کابینت‌ های فلزی داد که هم طول عمر بالایی داشت و هم هزینه چندانی نیز نداشت. اما کابینت های فلزی نیز ایرادات و معایب خاص خود را داشتند. اولین و بزرگترین ایرادی که بر کابینت های فلزی وارد بود. سادگی در طراحی آنهاست. به گونه ای که در هنگام طراحی آشپزخانه با کابینت های فلزی واقعا دست طراح بسته است.

کسب اطلاعات بیشتر: مشاهده قیمت انواع کابینت آشپزخانه

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت وکیوم چیست؟

در ادامه پاسخ این که کابینت وکیوم چیست باید گفت که کابینت آشپزخانه وکیوم با پیدایش تکنولوژِی وکیوم و همچنین دستگاه‌ تراش CNC، رونق بسیاری پیدا کرده و موفق شد به محبوبیت بسیار زیادی بین کابینت های آشپزخانه‌ نایل آید. این امکانات موجب شد تا علاوه بر افزایش مقاومت در برابر رطوبت، طراحی روی کابینت با تکرارپذیری بالایی اجرا شده و هر طرح دلخواهی امکان پیاده سازی در این کابینت ها را داشته باشد.

به طور کلی پیش از صحبت درباره طراحی کابینت وکیوم و در ادامه بحث کابینت وکیوم چیست باید گفت که به آن دسته از کابینت های آشپزخانه که دارای روکش وکیوم باشد کابینت آشپزخانه وکیوم می گویند. روکش وکیوم نام یک محصول یا یک شی خاص نیست، بلکه نام یک تکنولوژی است که از آن برای فشرده کردن ذرات و ایجاد خلا استفاده می‌شود. این تکنولوژی کمک می‌کند تا هوای موجود بین سطح و روکش کاملا تخلیه شده و خلائی بین آن‌ها ایجاد شود و روکش کاملا به سطح مورد نظر بچسبد. با توجه به فشردگی ذرات و خلا ایجاد شده، تکنولوژی وکیوم به ما کمک می‌کند تا مقاوم‌ترین و محکم‌ترین روکش‌ها را با حداقل ضخامت ممکن بر روی سطوح ایجاد کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت رنگ

طراحی کابینت وکیوم

در مورد این که کابینت وکیوم چیست، بهترین رنگ کابینت وکیوم یا بحث طراحی کابینت وکیوم باید بدانید که طرح های کابینت وکیوم بسیار متنوع هستند. برای اینکه در بین طرح های کابینت وکیوم دچار سردرگمی نشوید پیش از هر چیز به مدل دکوراسیون منزل خود توجه کنید. اگر دکوراسیون منزل شما سبک کلاسیک است طرح کابینت وکیوم خود را از بین طرح های سنتی و کلاسیک انتخاب کنید. اگر سبک کلی دکوراسیون شما به سمت مدرن می رود باز هم این شانس را دارید که طرح و رنگ کابینت وکیوم خود را از بین طرح های جدید و مدرن انتخاب کنید.

 بهترین رنگ کابینت وکیوم

انتخاب رنگ کابینت در کنار دانستن این که کابینت وکیوم چیست، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در طراحی کابینت آشپزخانه موثر است. کابینت‌ها بخش اعظم دیوار آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند و زمانی که به آشپزخانه وارد می‌شوید، اولین چیزی است که در نظر شما جلب توجه می‌کند. بنابراین چنانچه طرح و رنگ کابینت‌ها نامناسب باشد، تاثیر مستقیمی در دکوراسیون آشپزخانه و البته خانه خواهد داشت، چرا که امروزه آشپزخانه‌ها عموما اوپن هستند و معمولا به طور کامل از فضای نشیمن و پذیرایی، در دیدرس هستند. در قسمت پایینی یکسری از رنگ های کابینت وکیوم در پاسخ به این که بهترین رنگ کابینت وکیوم چیست را با هم مشاهده می کنیم.

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت وکیوم سفید

از جمله رنگ‌های چشم نواز و دوست داشتنی مورد استفاده در کابینت وکیوم رنگ سفید است به طوری که کابینت وکیوم سفید یا مثلا کابینت وکیوم قهوه ای را می توان پاسخی به سوال بهترین رنگ کابینت وکیوم چیست هم دانست. رنگ سفید نور را منعکس می‌کند به همین دلیل باعث بزرگ‌تر جلوه دادن فضا می‌شود و انتخابی مناسب برای آشپزخانه هایی با متراژ پایین می‌باشد. سفید از رنگ‌های محبوب و پرطرفداری است که در دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن ورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی بر این باورند که رنگ سقید نشانه سادگی، نظم و پاکیزگی است. رنگ سفید قابلیت ترکیب با هر رنگی را دارد. استفاده از این رنگ در کابینت وکیوم با طرح کلاسیک درخشش و زیبایی خاصی به آشپزخانه شما می‌دهد.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت پلی اورتان

کابینت وکیوم قهوه ای

کابینت وکیوم قهوه‌ای یا کابینت وکیوم سفید قهوه‌ای با رنگ هایی که دارند، دقیقاً در چشم هر بیننده‌ای هستند. بودن این رنگ کابینت در خانه باعث می شود هر چه نقطه ضعف در  جاهای دیگر خانه مثل مبلمان و یا فرش هم وجود داشته باشد، مخفی بماند. همچنین در مورد این که بهترین رنگ کابینت وکیوم چیست، پیش از به میان آمدن بحث کابینت ممبران وکیوم، باید گفت که آنهایی که طرفدار کرم قهوه‌ای هستند، خیلی راحت می توانند از کابینت وکیوم کرم قهوه‌ای برای یک نمای زیبا از آشپزخانه شان استفاده کنند.

کابینت ممبران وکیوم

یکی دیگر از سوالات پر تکرار در کنار این که کابینت وکیوم چیست، این است که کابینت ممبران وکیوم چیست؟. کابینت ممبران در حقیقت نوعی از کابینت کلاسیک است. روکش پی وی سی در کابینت ممبران رنگ ها و طرح های متفاوتی داشته و از درخشندگی و جلای خاصی برخوردار است. روکش پی وی سی ممبران در مقابل انواع حرارت و آسیب های سطحی مقاوم بوده و کابینت دلخواه و منحصر به فرد را در آشپزخانه شما ایجاد می نماید. این نوع از کابینت کلاسیک که در باور عموم به کابینت های لوکس و لاکچری شناخته می شود، به منزل شما شکوه و جلال خاصی داده و همواره طرح مورد نظر مشکل پسندان است که امروزه استقبال بسیار زیاده نسبت وجود دارد. کابینت ممبران علاوه بر داشتن طرح های فرمال و متفاوت در بدنه و درب های اصلی، از ابزارهای متفاوتی مثل تاج و زیر چراغ کابینت وکیوم نیز برخوردار است.

تاج و زیرچراغ کابینت وکیوم

در بحث کابینت وکیم چیست این را باید بدانید که تاج قطعه ای است به عرض ده سانتی متر و طول دلخواه که معمولا دوبل و سوبل میشود و بالای کابینت برای تزیین نصب می شود. برای زیبا تر دیده شدن تاج یک قید بعنوان زیر تاجی به آن افزوده می شود تا تاج از کابینت هوایی جلوتر بیاید و بیشتر خودش را نشان بدهد. زیر چراغی هم قطعه ای است عرض ۶ سانتی متر و طول دلخواه که در زیر کابینت دیواری هوایی نصب می شود و معمولا نور مخفی پشت آن قرار می گیرد. به طور کلی در کنار کابینت وکیوم چیست این را بدانید که استفاده از تاج و زیر چراغ کابینت وکیوم به زیبایی آشپزخانه شما کمک می کند.

ستون و سرستون کابینت وکیوم

ستون‌ها و سرستون ها، نمادی از دوران کهن و قدیم بناهای تاریخی و قدیمی، خصوصا روم باستان می‌باشند که در انواع کابینت کثل کابینت وکیوم چیست کاربرد دارند. وجود ستون و سرستون کابینت وکیوم که از معایب و مزایا کابینت آشپزخانه وکیوم است، نمایی اشرافی، با شکوه و کلاسیک به دکوراسیون آشپزخانه می‌بخشد و به عنوان جزئی تزئینی در معماری منزل و آشپزخانه کاربرد دارند.

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت وکیوم چیست؟

معایب و مزایا کابینت آشپزخانه وکیوم

مانند دیگر انواع کابینت آشپزخانه، کابینت وکیوم چیست نیز دارای معایب و مزایا کابینت آشپزخانه خاص خود می باشد که در زیر به ترتیب آن ها را مشاهده می کنیم. معرفی مزایا و معایب کابینت وکیم را با صحبت درباره معایب کابینت وکیوم و سپس مزایا کابینت وکیوم آغاز می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب کابینت آماده

معایب کابینت وکیوم

 • روکش نازک کابینت های وکیوم در برابر ضربه و سایش بسیار آسیب پذیر است.
 • همچنین اگر کابینت وکیوم چیست در معرض حرارت قرار بگیرد خیلی سریع چسب آن قابلیت خود را از دست می دهد و روکش بلند می شود.
 • عدم امکان خوب پوشش دادن لایه پی وی سی.
 • ظرافت بیش از حد روکش.
 • افت شدید کیفیت در صورت استفاده از مواد متریال نامرغوب یا یک کابینت ساز غیرحرفه ای.

مزایای کابینت وکیوم

 • نگهداری و تمیزکاری آسان.
 • استفاده از CNC بجای دست.
 •  پروسه ساخت آسان و سریع.
 •  عدم نیاز به رنگ آمیزی.
 •  تنوع رنگی بالا.
 •  قیمت مناسب.
 •  نصب آسان.
 •  خدمات پس از فروش مناسب کابینت وکیوم چیست توسط شرکت معتبر و کار بلد نف دکور.

قیمت کابینت وکیوم

امید است مباحثی که در طی بحث کابینت وکیوم چیست بیان شدند برای شما مفید بوده باشند. در مورد قیمت کابینت وکیوم باید گفت که بهتر است بدانید که کابینت های وکیوم قیمت پایین تری نسبت به کابینت های با روکش چوب می باشد، در حالی که نسبت به کابینت های ام دی اف های گلاس و معمولی گران قیمت تر می باشد. همچنین در نهایت و برای جمع بندی بحث کابینت وکیوم چیست هم باید عنوان کرد که شما می توانید برای خرید و پرداخت قیمت کابینت وکیوم به سایت نف دکور مراجعه نمایید و نمونه کارهای قبلی این مرکز بسیار معتبر و حرفه ای کابینت ساده ارزان قیمت در تهران را مشاهده نمایید و در نهایت هم با برقراری ارتباط با کارشناسان مجرب نف دکور، اقدام به سفارش ساخت کابینت کنید.

ارسال یک نظر